na 6 Niedzielę Wielkanocy

9 maja 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
  1. Od dzisiaj rozpoczynają się Dni Krzyżowe podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących. W poniedziałek gromadzimy się przy krzyżu na ul. Wolności, we wtorek na ul. Jana Długosza, w środę na ul. Sobieskiego o godz.19.00, ponieważ nie można organizować procesji.
  1. Przez cały maj codziennie po Mszy św. , a w niedziele o godz. 15.30 nabożeństwo majowe.
  1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej
  1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Tak jak każdego 13 miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji a więc o godz. 17.30, zapraszamy serdecznie.
  1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Zbliża się dzień wdzięczności naszej parafii Jezusowi Eucharystycznemu tzw. Doba Eucharystyczna 20 maja w czwartek plan podamy w przyszła niedzielę
  1. Za dwa tygodnie tj 23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci z klas III przystąpią pierwszy raz do Komunii św. o godz.12.00, otoczmy te dzieci i ich rodziców naszymi modlitwami
  1. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała, która przypada 3 czerwca. Nie wiemy jeszcze jak w tym roku będzie odbywała się ta uroczystość, ale prosimy juz parafian o przygotowanie ołtarzy, I ołtarz przygotowują mieszkańcy Łochyni i Madalina ,II ołtarz przygotowują strażacy, III ołtarz przygotowują  mieszkańcy Zdrowej, IV ołtarz przygotowują mieszkańcy ul. Sobieskiego, Cmentarnej i Jasnej
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i za ofiarę na kwiaty pp: Bożenie i Adamowi Leciakom, Aleksandrze Radeckiej, Anecie Błoch. W sobotę zapraszamy pp. :Barbarę Pożarlik, Agnieszkę Supierz, Grażynę Kubik, Barbarę i Izabelę Palimąkę
  1. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza” ."WPiS"

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.