Czuwajcie i bądźcie gotowi...

Adwent - od łacińskiego słowa adventus, oznaczającego przyjście - to nie tylko okres w liturgii Kościoła, poprzedzający Boże Narodzenie. To musi być przede wszystkim czas osobistego oczekiwania na Mesjasza, który ma przyjść i odnowić wszystko. Czekamy na zapowiedziane  powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów i przypominamy Jego pierwsze przyjście w ludzkiej postaci w Betlejem judzkim.

Wypełnijmy te dni czuwaniem i modlitwą, nie pozwólmy zagłuszyć ich  hałaśliwymi reklamami, rzekomo niezbędnych do świętowania, dóbr i kolędami, które w supermarketach brzmią już w listopadzie. To przecież czas przygotowań na spotkanie z Miłością, na piękne,  bogate w  symbole dni. Przeżywać je będziemy w roku liturgicznym, którego hasłem są słowa: „ Wielka tajemnica wiary” , przypominające nam, że  Chrystus przychodzi do nas w każdej Eucharystii. 

Niech opromieni je blask adwentowej świecy – roratki, która przypomina nam o bliskości Chrystusa.          

 

 

 

 

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.