Św. Florianie
módl się za nimi!

 

4 maja w Kościele Katolickim przypada wspomnienie liturgiczne Św. Floriana, który poniósł śmierć męczeńską w okresie prześladowań chrześcijan. Tego dnia swoje święto mają również nasi lokalni bohaterowie - strażacy, którzy na co dzień niosą pomoc tam, gdzie cierpi drugi człowiek. To oni ratują nasze domy od ognia i usuwają skutki kataklizmów, oni pierwsi ratują życie i zdrowie podczas wypadków. Prawdziwy strażak to człowiek zawsze na służbie, gotowy nieść pomoc, gdy ktoś tego potrzebuje.

5 maja w kaplicy w Zdrowej sprawowana była uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii, na której stawiły się delegacje wraz z pocztami sztandarowymi.

Niech św. Florian wspomaga Was w waszych bohaterskich czynach, a Matka Boża Borowieńska otacza Was płaszczem swej cudownej opieki!

 

 

 

 Grafika pochodzi z :https://www.facebook.com/OSP-Zdrowa-499844300060299/

 

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.