Konsekracja kościoła w Jackowie

W niedzielę 7 października 2018 roku nasza parafia przeżywała historyczną uroczystość poświęcenia kościoła filialnego pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej  w Jackowie , którego dokonał JE Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski. 

Na Mszy św. o godz. 10.00 zgromadziła się cała społeczność Jackowa i Bab, kapłani ( wśród nich pierwszy budowniczy kościoła ks. Paweł Kłos), klerycy         z WSD w Częstochowie i goście.

Świątynia, której budowę rozpoczęto w 1999 roku, już w rok później stała się miejscem sprawowania Eucharystii.  Wzniesiona dzięki gorliwości i zaangażowaniu wiernych dzisiaj jest piękna, w pełni ukończona i wyposażona w niezbędne sprzęty. Za ten trud, za modlitwy i ofiary wdzięczność wszystkim wyraził proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Borownie ks. kan. Piotr Krzemiński.         

Dziękując wspólnocie za wybudowanie kościoła, JE Arcybiskup zwrócił uwagę na konieczność uczynienia Chrystusa nie tylko fundamentem świątyni, ale całego naszego życia. Wezwał do umocnienia rodzin, kształtowania ich na wzór Świętej Rodziny; zachęcał także do pogłębienia naszych więzi z Najświętszą Patronką, podkreślając znaczenie tak charakterystycznej  dla nas, Polaków, pobożności Maryjnej.

Ten dzień z pewnością zapisze się na trwałe nie tylko w dziejach Jackowa i Bab, ale także w sercach i pamięci wszystkich uczestniczących w wydarzeniu.  

          

 

 

 

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.