Jubileusz 100-lecia
Katedry Częstochowskiej

Nasza delegacja Liturgicznej Służby Ołtarza, udała się w dniu dzisiejszym do Częstochowy, aby uczcić setną rocznicę powstania katedry. Kościół katedralny jest najważniejszym kościołem diecezji. Stanowi serca nauczania i pasterzowania biskupa diecezji. Każdy kto w tym roku odwiedzi katedrę, przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej oraz pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas naszej wizyty nawiedziliśmy krypty katedry i modliliśmy się za spoczywających tam biskupów. Odwiedziliśmy także kaplice i relikwie świętych kościoła częstochowskiego. Naszej wizycie towarzyszyła radość i refleksja związana z historią tego miejsca oraz listopadowa zaduma.

 

 

Copyright © 2021. Parafia Borowno  Rights Reserved.