b.jpg

na 6. Niedzielę Zwykłą

11 lutego 2018

1. W obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Chorego naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Na uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 chorzy otrzymają błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  1. W ramach 26. Światowego Dnia Chorego jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych przez katolicki ruch Betel. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Dzisiaj, jak zawsze 11. dnia miesiąca, udajemy się na nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Wyjazd z Jackowa o godz. 19.30, ze Zdrowej o godz. 19.45, z Borowna o godz. 20.00. Zachęcamy.
  1. W ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia, by wspierać osoby pragnące wyzwolenia się z nałogu.
  1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 18.00 (w Grabowej i Jackowie o godz. 17.00, w Zdrowej o godz. 18.00). Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, tzn. ograniczamy się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia.
  1. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  1. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych (w Jackowie – w czwartki o godz. 16.30), Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30.
  1. Od Środy Popielcowej z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas. Zachęcamy też do podejmowania dobrowolnych osobistych wyrzeczeń, np. powstrzymania się od alkoholu, papierosów, rezygnacji z oglądania telewizji, gier komputerowych. Zachęcamy do składania zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy do skarbonek wielkopostnych, które - jak każdego roku – można zabrać z kościoła
  1. W czwartek o godz. 18.30 odbędzie spotkanie młodzieży klas II gimnazjum w salce katechetycznej, a w piątek o godz. 19.00 – młodzieży klas III gimnazjum.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o modlitwę w intencji naszych prac remontowych.
  1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas i o możliwości odpisania od podatku darowizn na remont kościoła.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Marlenie Bekus, Ewie Lipce, Monice Borowiec, Monice Wróbel i Barbarze Nowak oraz za ofiary na kwiaty Janinie Szydzie. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Dorotę Prysak, Darię Kowalską, Ilonę Mirowską, Grażynę Koćwin, Marzenę Wala.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „WPiS” oraz „Tęcza” i nasze kalendarze parafialne. Są też w sprzedaży modlitewniki „Przez Maryję do Jezusa” i „Maleńka Miłość”, książeczka o św. Wawrzyńcu oraz świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Wawrzyńca.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2018. Parafia Borowno  Rights Reserved.