na 4. Niedzielę Wielkanocy

22 kwietnia 2018

1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  1. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę.
  1. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
  1. W środę po Mszy św. w Jackowie odbędzie się spotkanie z członkiniami i członkami KŻR.
  1. W piątek po Mszy św. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie z młodzieżą klas III gimnazjum.
  1. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży klas III gimnazjum, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. W minioną niedzielę złożyliśmy kwotę: Borowno – 2 747 zł 68 gr, Zdrowa – 101 zł 50 gr, Grabowa – 121 zł 70 gr. Na koncie mamy 291 500 zł. Prosimy o modlitwę w intencji naszych prac remontowych.
  1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas i odpisania od podatku darowizn na remont kościoła. Przekazy można zabrać z kruchty.
  1. Podziękowanie p. Markowi Powroźnikowi za żarówki do prezbiterium.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Grażynie Leciak, Oldze, Januszowi i Michałowi Wolańskim. Podziękowanie za ofiary na kwiaty Dominice Worwąg. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców Zdrowej pp.: Katarzynę Kaproń, Danutę Bugaj, Monikę Krzyszczyk, Katarzynę i Iwonę Siemieńskie.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela” „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Tęcza”, „WPiS” i „Miłujcie się” oraz nasze kalendarze parafialne. Są też w sprzedaży modlitewniki „Przez Maryję do Jezusa” i „Maleńka Miłość”, książeczka o św. Wawrzyńcu oraz świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Wawrzyńca.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2018. Parafia Borowno  Rights Reserved.