na Niedzielę Palmową

5 kwietnia 2020

1. Dzisiaj uobecniamy wydarzenia zbawcze związane z wjazdem Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczystości te rozpoczynają Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo palm.
  1. Ze względu na ograniczenia liczby wiernych w kościołach zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego za pośrednictwem radia i telewizji.
  1. W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się.
  1. W związku z postanowieniami Episkopatu nie odbędzie się obrzęd poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Biskupi zachęcają, aby przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego w rodzinach odmówić specjalną modlitwę z błogosławieństwem. Jej tekst znajduje się m.in. na stronie naszej parafii, gablocie przed kościołem czy na stronie archidiecezji częstochowskiej.
  1. W naszej świątyni wypełniamy wszystkie zalecenia sanepidu związane z dezynfekcją kościoła m.in. przed i po każdej Mszy św. dezynfekujemy klamki w świątyni.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem. Przekazy znajdują się
    w kruchcie świątyni lub zakrystii.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „Miłujcie się”, „WPiS”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2020. Parafia Borowno  Rights Reserved.