na 32. Niedzielę Zwykłą

11 listopada 2018

1. Dzisiaj, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za naszą wolność i polecać Bogu naszą Ojczyznę. Przed Mszą św. – o godz. 11.00 – złożymy wiązanki kwiatów i zapalimy znicze na grobach żołnierzy poległych na frontach I i II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 16.00 wraz ze Szkołą zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży.
  1. Dzisiaj , jak zawsze 11. dnia miesiąca, czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.
  1. Dzisiaj odpust przeżywa parafia pw. św. Marcina w Kłomnicach.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie rodziców młodzieży z klas 7.
  1. Podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w oktawalnej modlitwie wypominkowej za zmarłych.
  1. Wzorem lat ubiegłych będziemy zbierać elektrośmieci. Dochód przeznaczony jest na potrzeby misji w Afryce, na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i szkołę w Kenii. Będzie można oddać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt można składać na placu plebanii.

1. Informujemy, że można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Krystynie Kazimierczak, Renacie Wodzyńskiej, Kindze i Zbigniewowi Kozłowskim, Katarzynie Krawczyk, Krzysztofowi i Tadeuszowi Orzechowskim oraz Wojciechowi Hejdukowi. Podziękowanie za kwiaty pp. Gałkowskim oraz za dekoracje ks. Prefektowi i p. Jędreckiej. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Julitę Kozak, Annę Bińczyk, Zofię Pęzik, Helenę Orzechowską, Beatę Szulc.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „WPiS”, „Miłujcie się” oraz nasz kalendarz parafialny, „Kalendarz rolniczy” i książka „Dzieje Borowna”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2018. Parafia Borowno  Rights Reserved.