Ogłoszenia parafialne Niedzielę Zwykłą

15 października 2017

1. Jutro, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. „Bóg zapłać” za złożone w Niedzielę Papieską ofiary na stypendia dla młodzieży.
  1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. W naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Serdecznie zapraszamy.
  1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie, podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
  1. W środę po Mszy św. zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej do salki katechetycznej.
  1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na ten cel.
  1. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota w Grabowej będzie przeżywała uroczystość odpustową.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Rycerstwo Niepokalanej udaje się na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce, serdecznie zapraszamy.
  1. Podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze i w nabożeństwie fatimskim.
  1. Przyjmujemy już na wypominki, można też zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Na cmentarzu wybudowane są nowe boksy na odpady.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji naszych prac remontowych. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ten cel.
  1. Serdecznie prosimy wszystkich, którzy pamiętają ks. Wincentego Glassa, proboszcza naszej parafii, o kontakt.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i kwiaty pp.: Małgorzacie Kozłowskiej, Iwonie Sulidze i Ewie Wali.

W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Magdalenę Morozińską, Magdalenę Kozieł, Monikę Ancerowicz, Teresę Górę, Bożenę Wosik.

1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Miłujcie się”, „Tęcza” oraz Kalendarz Rolniczy i album o sanktuariach archidiecezji częstochowskiej. Są też w sprzedaży modlitewniki „Przez Maryję do Jezusa” i „Maleńka Miłość”, książeczka o św. Wawrzyńcu oraz świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Wawrzyńca.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.