na 5. Niedzielę Wielkanocną

19 maja 2019

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  1. Jutro w naszej parafii przeżywać będziemy Dobę Eucharystyczną. Postarajmy się wygospodarować czas na osobistą rozmowę z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
  1. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 grupa młodzieży z naszej wspólnoty przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli JE Ks. Bp Andrzej Przybylski. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców w poniedziałek od godz. 16.00.
  1. W przyszłą niedzielę – 26 maja po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Łochyni z racji poświęcenia pól.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  1. „Bóg zapłać” za ofiary do puszek na odbudowę spalonej plebanii w Krępie.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ten cel.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicom. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Joannę Gieroń, Ryszarda Wróbla, Kamilę      Pożarlik, Jadwigę Wierus.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „WPiS”, „Miłujcie się” i książka „Dzieje Borowna” oraz modlitewnik do św. Józefa.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.