na uroczystość

Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. Tak jak w poprzednich latach, będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00
  4. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. W minioną niedzielę złożyliśmy kwotę : Borowno - 1757 zł i 50 gr , Grabowa - 72 zł, Zdrowa - 45 zł. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem.
  5. W tym roku pan organista nie będzie roznosił opłatków ze względu na epidemie. Opłatki będą do nabycia w kościele, u p. organisty, na plebani, oraz w kaplicach. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30, poświecimy opłatki
  6. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiary na kwiaty pp. Lidii Kurzacz, Agnieszce Flaszce - Kwiatkowskiej, Anecie Łapecie, Janinie Gonerze  . W sobotę zapraszamy pp. :Annę Dylczyk  , Jolantę Owczarską, Annę Ingier, Wiesławę Wodo. Katarzynę Bedlechowicz . Podziękowanie za kwiaty pp Gałkowskim
  7. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, WPiS", są już świece adwentowe na stół wigilijny

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2020. Parafia Borowno  Rights Reserved.