na II Niedzielę Adwentu

10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Już dzisiaj zaplanujmy uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych, które rozpoczną się w sobotę 16 grudnia..
  1. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 16.00.
  1. Dzisiaj modlimy się i składamy ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
  1. Jutro udajemy się na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Wyjazd z Jackowa o godz. 19.30, ze Zdrowej o 19.45, z Borowna o 20.00.
  1. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Po Mszy św. roratnej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament, zapraszamy na adorację.
  1. W sobotę, 16 grudnia, rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  1. Za tydzień 17 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00 w kościele odbędzie się koncert kolęd organizowany przez naszą szkołę. Po koncercie poczęstunek w świetlicy parafialnej Zapraszamy serdecznie.
  1. W tym roku szopkę bożonarodzeniową przygotowuje szkoła.
  1. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby mogło się odbyć spotkanie ze św. Mikołajem. Podziękowanie państwu Wolańskim, Ligockim, Wierusom oraz dwóm innym rodzinom, które chcą pozostać anonimowe.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.. Prosimy o modlitwę w intencji naszych prac remontowych.
  1. Pragniemy poinformować, że zakończył w naszym kościele pracę kościelny – pan Maciej Ciesielski. Za wszystkie lata posługi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Kazimierzowi Jońskiemu, Ryszardowi Wideryńskiemu, Joannie Dygas, Dorocie Grobelak i Marii Surlej. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Małgorzatę Jassak, Teresę Kuban, Renatę Kot i Janinę Burzyńską.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „Miłujcie się”, „WPiS” oraz nasze kalendarze parafialne. Są też w sprzedaży modlitewniki „Przez Maryję do Jezusa” i „Maleńka Miłość”, książeczka o św. Wawrzyńcu oraz świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Wawrzyńca. Jak co roku zachęcamy do nabywania świec Caritas, aby wesprzeć akcję „Wigilijne dzieło  pomocy dzieciom”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.