na 24. Niedzielę Zwykłą

15 września 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców młodzieży kl. VII i VIII na spotkanie w kościele
  1. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 16.00 ( Jacków w czwartek o godz.16.30 ).
  1. W środę po Mszy świętej zapraszamy do salki katechetycznej członkinie i członków KŻR, Rycerstwa Niepokalanej, Bractwa Matki Bożej Szkaplerznej i wszystkich chętnych na spotkanie
  1. Zapraszamy w piątek o godz. 19.00 młodzież do salki katechetycznej
  2. .Podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek, oraz w nabożeństwie w Święto Podwyższenia Krzyża w sobotę

8.W sobotę i niedzielę ogólnopolska pielgrzymka rodzin na Jasną Górę

1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy
    o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ten cel.
  1. Strażacy zapraszają w sobotę o godz.15.30 na " Wykopki z Tradycją "
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i kwiaty pp. .Agacie i Arturowi Świąciom, Dorocie Rospędek, Weronice Jacyk, Andrzejowi Witczakowi. W przyszłą sobotę proszone są pp. Katarzyna Żyła, Wioletta Surlej, Mariola Borkowska, Adam Pędzioch, Ilona Kwasek
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, "Miłujcie się" .

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.