na Niedzielę Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez

który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo adoracyjne od godz. 14.00 do 16.00 z racji 13 dnia miesiąca.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do dnia 2 lutego do święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni (…). Jeśli ktoś z parafian nie mógł nas przyjąć w wyznaczonym terminie, a chciałby to uczynić, prosimy o ustalenie terminu w kancelarii lub zakrystii.
  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie,

odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa

Twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa

Bożego i  podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

W kościele akademickim w Częstochowie będą w dniach 24( czwartek )  i 26 stycznia ( sobota)

spotkania młodzieży związane z tym wielkim wydarzeniem, na które organizatorzy serdecznie

zapraszają.

1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów,   „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do świetlicy na organistówce na opłatek Żywy Różaniec, Bractwo Szkaplerzne i Rycerstwo Niepokalanej.
  1. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania : klasę 8 w czwartek o godz. 19.00, klasę
  2. 3. gimnazjum i 1 ponadgimnazjalną w piątek o godz. 19.00.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Lidii Wawszczak, Małgorzacie Ciesielskiej, Andrzejowi Pożarlikowi i za ofiarę na kwiaty Bożenie Leciak. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ul Żwirki  i Wigury pp.: Barbarę Bińczyk, Czesławę Binkowską, Grażynę Klekot. Ewę Chobot i Gretę Grudę.
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „WPiS”,

„Miłujcie się” oraz nasz kalendarz parafialny, „Kalendarz rolniczy” i książka „Dzieje Borowna”.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Porządek

wizyty duszpasterskiej

14 – 12 I 2019 roku

Poniedziałek 14.01.2019

Godz.   9.30 Jeden ksiądz – Grabowa przed trasą od końca  i ul. J. Długosza numery parzyste od końca do pp. Laskowskich

Wtorek 15.01.2019

Godz. 14.30  Jeden ksiądz – ul. Długosza numery parzyste od początku

Godz. 14.30 Drugi ksiądz – ul. Długosza numery parzyste od p. Andrzeja Postawy

Środa 16.01.2019

Godz.   14.30 Jeden ksiądz – ul. Długosza numery nieparzyste od początku

Godz.   14.30 Drugi ksiądz – ul. Długosza numery nieparzyste od końca

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.