na 15 Niedzielę Zwykłą

12 lipca 2020

1. Dzisiaj odbywa się II tura wyborów prezydenckich. Świadomi tego, że od głosu każdego z nas zależy kształt naszej Ojczyzny, pójdźmy do urny i dokonajmy mądrego, przemyślanego  wyboru. Pamiętajmy, że dzięki wysokiej frekwencji nasza gmina może wygrać samochód strażacki, który bardzo się przyda.
  2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. W tym dniu przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na odpustową Sumę, którą odprawi ks. Mariusz Bakalarz - wicekanclerz Kurii Metropolitalnej , o godz. 18.00  zapraszamy asystę, panów do baldachimu i chorągwi, strażaków z pocztami sztandarowymi, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną i wszystkich parafian.
  3. Trwa nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej przed naszą uroczystością odpustową.
  4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża obiecała  każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  1. Zbliża się termin dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę; w tym roku, jak wiemy, wiąże się ona z wieloma obostrzeniami. Prosimy zainteresowanych o zgłaszanie się, byśmy mogli podjąć decyzję, czy będziemy ją organizować.
  1. W związku ze zgłaszanym niezadowoleniem z powodu odległych terminów odprawiania zamawianych przez was Mszy św. ( co wynika z wielu przyczyn od nas niezależnych), informujemy o możliwości odprawiania ich o godz. 7.00. Prosimy osoby zainteresowane o zgłaszanie się, by ustalić dogodne terminy.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Pamiętajmy o możliwości wpłaty na remont świątyni przekazem.
  1. 8. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.  Marlenie Bekus i Barbarze Nowak. W sobotę zapraszamy pp.: Monikę Wróbel, Ewę Lipkę, Piotra Walę i Grażynę Koćwin.
  1. 9. Podziękowanie za kwiaty pp. Postawom i Rospędkom.
  1. 10. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, WPiS".

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2020. Parafia Borowno  Rights Reserved.