na 28. Niedzielę Zwykłą

14 października 2018

1. W duchu wdzięczności Bogu i Maryi Matce Kościoła za dar poświęcenia kościoła filialnego pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jackowie pragnę podziękować wszystkim, którzy modlitwą, pracą, ofiarą przyczynili się do przygotowania tej uroczystości i w niej uczestniczyli.
  1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, natomiast we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary na ten cel składamy do puszek.
  1. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w Grabówce z racji odpustu św. Faustyny, w przyszłą niedzielę odpustu w Grabowej z racji wspomnienia św. Jana Pawła II.
  1. Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami w czasie nabożeństwa różańcowego.
  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  1. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  1. Podziękowanie uczestniczącym w nabożeństwie różańcowym z procesją w poprzednią niedzielę. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30, w niedziele godz. 15.30. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w nich.
  1. Dziękuję młodzieży za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. Zapraszamy w tym tygodniu: we wtorek klasę VI i VII, w czwartek klasę VIII i III gimnazjalną.
  1. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.
  1. Informujemy, że można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Przyjmujemy też na wypominki.
  1. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Iwonie Dzwonnik, Małgorzacie Powroźnik i Monice Migoń. Podziękowanie nowożeńcom za kwiaty i dekorację kościoła. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Mariusza Migonia, Tadeusza Dzwonnika, Mariolę Augustyniak, Justynę Płóciennik, Małgorzatę Barczyk
  1. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej” oraz „Tęcza” i "WPiS", "Miłujcie się". Są też w sprzedaży modlitewniki „Przez Maryję do Jezusa” i „Maleńka Miłość”, książeczka św. Wawrzyńcu oraz świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Wawrzyńca.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2018. Parafia Borowno  Rights Reserved.