na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

17 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną ofiary do puszek na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

2. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.30 gościmy siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, które mówią nam o nabożeństwie do Jezusa Biczowanego i Krwi Chrystusa.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30 (w Jackowie w czwartek o godz. 16.30 ), dla dzieci o godz.16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.300. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 6 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas ks. Łukasz Auguściak.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 ( w Zdrowej o 17.00) .

7. Tak jak każdego roku zachęcamy do składania ofiar w skarbonkach jałmużny wielkopostnej. Prosimy o zabranie ich do domu z kruchty lub zakrystii i zwrot w Wielkim Tygodniu.

8. Składamy podziękowanie za ofiary na remont naszej świątyni i za ofiary indywidualne. Prosimy o modlitwę w intencji prac remontowych i składanie ofiar w kopertach. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na ten cel.

9. Podziękowanie za sprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty pp.: Annie Banaś, Iwonie Góreckiej i Agnieszce Remisz oraz za ofiarę na kwiaty Jackowi Kozłowskiemu i Mariannie Gawlik. W sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła pp.: Elżbietę Kutak, Dorotę i Ewę Wieczorek, Halinę i Zenonę Wróblewską.

10. " Bóg zapłać' uczestniczącym w adoracji Chrystusa Eucharystycznego w dniu 13 marca w naszej świątyni.

11. Dzisiaj do nabycia: tygodnik „Niedziela”, „Rycerz”, „Rycerzyk Niepokalanej”, „Tęcza”, „WPiS”, „Miłujcie się” i książka „Dzieje Borowna”. Można tez kupić świece na stół wielkanocny oraz modlitewnik do św. Józefa.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz gościom składamy życzenia

błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Borowieńskiej.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.