Służba liturgiczna

Jednym z istotnych elementów w życiu naszej wspólnoty parafialnej jest służba liturgiczna. Posługa podejmowana podczas Mszy Św. jest zadaniem trudnym i wymaga nie tylko poprawnego wykonywania różnych czynności, ale i odpowiedniej postawy życiowej na co dzień  od młodych ludzi, którzy zdecydowali się na służbę przy ołtarzu.

W naszej parafii jest 30 ministrantów, 9 lektorów oraz 5 ceremoniarzy. Do służby  przy ołtarzu przygotowuje się również kilkoro młodszych chętnych obserwując starszych kolegów podczas ich pracy i włączając się w powierzone im czynności. Każdy z nich troszczy się o odpowiednią i godną oprawę liturgiczną.

Służba liturgiczna ma swoje regularne spotkania formacyjne, podczas których ministranci mogą dzielić się swoimi refleksjami jak i wesoło spędzać czas we wspólnym gronie. Podczas wakacji i ferii biorą udział w wyjazdach formacyjnych oraz kursach, dzięki którym podnoszą swoje kwalifikacje by jeszcze doskonalej asystować podczas sprawowania Eucharystii.