ODMAWIAJCIE CODZIENNIE RÓŻANIEC

                Rozpoczęliśmy październik – miesiąc, który w naszej tradycji  poświęcony jest szczególnie modlitwie różańcowej.  Prosi o nią  Maryja ukazująca się pastuszkom z Fatimy i potem w każdym objawieniu w każdym miejscu : Lourdes, La Salette, Gietrzwałdzie, Medjugorie. Zachęca do niej także nas w naszym borowieńskim sanktuarium, w którym czcimy Ją w obrazie Matki Bożej Różańcowej.

            Posłuchajmy, co o sile tej bardzo prostej modlitwy mówiło wielu świętych.

            „Różaniec, to modlitwa, którą bardzo ukochałem... Od mych młodzieńczych lat, różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczeń. Zawierzyłem mu wiele trosk i dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. A ponieważ różaniec jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby, równocześnie w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości... Zawrzeć w nich nasze własne sprawy i sprawy naszych bliźnich, szczególnie tych, którzy są nam najbliżsi, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa będzie pulsować życiem ludzkim” (św. Jan Paweł II).

            "Idź do Madonny. Miłuj Ją! Zawsze pamiętaj o modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją dobrze, tak często, jak tylko możesz! Najważniejsze byś modlił się duszą, nigdy nie męczył się modlitwą. Różaniec porusza serce Boga i pomaga w otrzymać potrzebne łaski!" - święty Ojciec Pio

„Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki” (s.Łucja z Fatimy).

„Prosta a wzniosła zarazem modlitwa - to różaniec święty” (św.Maksymilian).

            A czym jest różaniec dla Ciebie i dla mnie? Czy umiem go odmawiać?  Jak często sięgam w domu po „paciorki”,  jak je nazywała babcia, i uczestniczę w nabożeństwach różańcowych w kościele? Może warto się nad tym zastanowić.

Copyright © 2019. Parafia Borowno  Rights Reserved.